language-tr language-en
  Randevu Talebi Yol Tarifi Al
  +(90) (542) 322 58 33

  İmplant Tedavisi

  titanyum-implant

  Titanyum İmplant

  Titanyum implant, bu alanda en çok tercih edilen implant türlerinden biridir. İmplant…

  Devamını Oku

  İmplant diş tedavisi Fethiye; eksik diş problemlerinin, çenedeki kemiğe yerleştirilen titanyumdan yapılmış vidalar sayesinde giderilmesi olarak tanımlanmaktadır. Çene kemiğine yerleştirilen bu vidaların üzerine gelecek şekilde diş protezi konumlandırılmaktadır.

  İmplant Nedir?

  İmplant diş tedavisi, yakınındaki dişlere herhangi bir zarar vermemesiyle diğer diş tedavilerine göre daha avantajlıdır. Böylelikle uygulama yapılacak olan dişte kesilme işlemi olmaz ve komşu dişler de zarar görmez. İmplant diş sayesinde oldukça konforlu bir şekilde yemek yiyebilir, konuşabilir ve bol kahkahalar atabilirsiniz.

  Fethiye implant uygulamasının, diş eksikliklerinin tedavisinde kullanılan bir yöntem olduğu bilinmektedir. İmplant uygulaması, bireyin çene kemiğinin içerisine yerleştirilen titanyum vidalar olarak da tanımlanabilmektedir. Yerleştirilen titanyum vidaların üzerine ise protez diş yerleştirilmektedir. Aynı zamanda implant uygulaması, yan tarafta yer alan dişlere zarar vermemektedir. Komşu dişlerin kesilmesine gerek duyulmadan gerçekleştirilmektedir. İmplantın diş kökü görevini yerine getirdiği bilinmektedir.

  Teknolojinin hızlı bir şekilde gelişmesi modern tıbba pek çok konuda katkı sağlamaktadır. Hızlı gelişim, diş hekimliğinde de birçok farklı yöntemin ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Eksik dişler, kişinin hem fizyolojik hem de psikolojik anlamda sorun yaşamasına neden olmaktadır.

  Eksik dişler, estetik alanda kişiyi rahatsız etmekte ve canını sıkmaktadır. Bu sorunun daha iyi bir şekilde tedavi edilebilmesi için son dönemlerde implant tedavisi geliştirilmiştir. Birçok kişi tarafından tercih edilen implant tedavisi bireylerin eksik dişlerinin giderilmesine yardımcı olmakta ve daha estetik bir görünüm kazanmasını sağlamaktadır. İmplant uygulaması, çene içerisine yerleştirilen titanyum vidalardan meydana gelmektedir. Sık kullanılan implant uygulamasının, eski yöntemlere oranla birçok avantajı mevcuttur.

  Diş Teli Uygulaması (Ortodonti) Nedir?

  Ortodonti, diş ve etrafta yer alan dokulardan dolayı kişinin ağız ve yüzünde bulunan anomalilerin tedavisini içermektedir. Bu düzensizlikler teşhis edilmekte ve buna yönelik bir ameliyat gerçekleştirilmektedir. Diş teli tedavisi, ortodonti tarafından gerçekleştirilmektedir. Dişler ile çenenin uyumlu olması için gerçekleştirilen bir tedavi yöntemidir.

  Diş Eti Çekilmesi ve Tedavisi

  Diş eti çekilmesi, dişlerin etrafında yer alan yumuşak dokuya zarar veren bir diş eti enfeksiyonudur. Ayrıca bu sorun tedavi edilmediği sürece bireyin dişlerini desteklemekte olan kemiği yok edebilmektedir. Kişinin dişlerini gevşemesine, dişlerini kaybetmesine neden olabilmektedir. Aslında yaygın görülen bir durumdur ancak kolayca önlenebilmektedir. Ağız bakımına dikkat edilmemesinden dolayı kaynaklandığı bilinmektedir. Ağız bakımı ve cerrahi tedavi yoluyla tedavi edilebilen bir durumdur.

  implant-tedavisi

  implant-tedavisi

  İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır?

  İmplant tedavisine başlanmadan önce muayene ve röntgen ile inceleme yapılır ardından çene kemiklerinin ve dişlerin ölçüsü alınmaktadır. İmplant nasıl yapılır sorusu birçok kişi tarafından merak edilir. Tek aşamalı implant yerleştirilirse geçici başlık takılmaktadır. İki aşamalı implant takılırsa üzeri diş eti ile kapatılmaktadır. Ardından iyileşmeye bırakılmaktadır. Dental implant yapıldığında bazı durumlarda protez diş hemen üzerine takılabilmektedir.

  Diş İmplantı Tedavisi Kimlere Uygulanmaktadır?

  Dental implant tedavisi için gerekli koşulların başında çene kemik gelişiminin tamamlanmış olması gelmektedir. Çene kemik gelişiminin tamamlanmış olması koşulu, diş implantı tedavisi uygulanacak kişinin 18 yaşını doldurmuş olması ve genel sağlık durumunun iyi olması koşullarını da beraberinde getirmektedir. İmplant uygulanacak kişilerde yeterli kemik desteğinin yanı sıra iyi ağız bakımı olmalıdır.

  Ayrıca vücutta bozuk olmayan bir iyileşme kapasitesi olmalıdır. Çene kemiklerinize implant uygulanıp uygulanmayacağına dair karar, diş hekiminiz ile görüşmeniz sonrasında ve birtakım tetkiklerden sonra açıklık kazanacaktır.

  İmplant uygulaması, 18 yaş üzerinde yer alan hemen herkese uygulanabilmektedir. 18 yaş üzerinde olmasının nedeni ise kişinin çene ve yüz gelişimini tamamlamış olmasından kaynaklanmaktadır.

  Ayrıca implant işleminden önce hasta detaylı bir şekilde muayene edilmekte ve röntgen çekilerek implanta uygun olup olmadığı incelenmektedir. Şeker hastası olan kişilerin hastalığının tedavi öncesinde düzelmiş olması gerekmektedir. Bununla birlikte tedavi öncesinde hastanın kan sulandırıcı ilaçları bırakmış olması önerilmektedir. Eğer hastada kemik erimesi varsa kişinin uygun tedaviyi alması ve sonrasında bu işlemi yaptırması gerekmektedir.

  Tüm bunlar muayene esnasında belirlenmektedir. Belirlenen doğrultuda hastaya bir tedavi planı oluşturulmakta ve buna uygun olarak ilerleme sağlanmaktadır.

  Başarılı Bir İmplant Uygulaması için Gerekli Unsurlar Nelerdir?

  Kişiler, diş implantı uygulamasından doğal ve estetik bir sonuç elde etmek isterler. Ancak implant uygulamasından başarılı sonuçlar alabilmek için gerekli bazı unsurlar vardır. Bu unsurlar aşağıdaki gibidir:

  • İmplant uygulamasını gerçekleştirecek diş hekiminin cerrahi yeteneği ve deneyimi çok önemlidir.
  • Diş implantı uygulamasının mutlaka steril bir klinikte uygulanması gerekmektedir. Bu noktada hijyen koşulları önem taşımaktadır.
  • İmplant uygulaması yapılacak hastanın kemik yapısı da başarılı sonuçlar almada etkili faktörlerden biridir. Hastanın kemik yapısı ve kalitesinin, implant uygulamasına uygun olması gerekmektedir.
  • Uygulama sonrasında hasta, ağız hijyeni ve bakımından ödün vermemelidir.

  Dental İmplantların Avantajları Nelerdir?

  Dental implant, kişilere birçok açıdan avantaj sağlamaktadır ve bu avantajlar aşağıdaki gibidir:

  • İmplant, kişinin kendi dişi doğallığında bir konfor sağlar.
  • İmplantların bakımı, kişinin kendi dişine yaptığı bakımla aynıdır. Ekstra uygulanacak efor gerektirmez.
  • Diş implantı sayesinde çene kemiği aktif olarak kullanılır ve bu sayede çene kemiği sağlıklı tutulmaktadır.
  • Diş implantı, kaybedilen dişin doldurulmasına yönelik olarak uygulanan takma diş veya köprüler gibi yemek yemek yerken zorluk çekilmesine neden olmaz. Aksine diş implantları sayesinde kişi adeta kendi dişiyle yemek yiyormuş gibi konforlu hissetmektedir.

  İmplant Tedavisinden Sonra Hasta Günlük Hayatına Devam Edebilir mi?

  Genel olarak implant lokal anestezi uygulanarak yapılmaktadır. Tek bir implant veya birkaç adet implant yapıldığında bu hastanın günlük hayatına aksatacak bir durum teşkil etmemektedir.

  Fakat cerrahi alan genişlerse implant sayısı altıdan fazla olur ya da alt üst çene komple implant uygulaması yapılacaksa bu gibi durumlarda hastanın doktoruyla aldığı ortak karar neticesinde en azından 1 gün istirahat etmesi uygun görülmektedir.

  İmplant Dişlerin Yan Etkisi Var mıdır?

  Diş implantları titanyumdan oluşmaktadır. Titanyumun vücuda herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Eğer bir implant yerleştiriliyor ve zamanından önce düşüyorsa mutlaka burada endikasyon dediğimiz uygulanan hastanın gözden geçirilmesi gerekmektedir. Elbette bu tarz komplikasyonlar zaman zaman diş hekimliğinde yaşanmaktadır.

  Fethiye Diş İmplantı Fiyatları

  İmplant fiyatları Fethiye ili genelinde pek çok faktöre bağlı olarak değişiklik göstermektedir. İmplant fiyatları her sene, Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından belirlenmektedir. Ayrıca, kanunlar gereği implant fiyatlarının dijital ortamda açıklanması yasaklanmıştır.

  İmplant fiyatları, implantın yerli veya ithal olmasına göre değişiklik göstermektedir. En iyi implant tedavisi için güvenilir bir diş hekimi seçimi yapılması gerekir. Sizin için en uygun olabilecek implantı ve implant fiyatlarını öğrenmek için diş hekimi tarafından muayene olmanız gerekmektedir.