language-tr language-en
  Randevu Talebi Yol Tarifi Al
  +(90) (542) 322 58 33

  Gülüş Estetiği

  gulus-tasarimi

  Gülüş Tasarımı

  Gülüş tasarımı, bir kişinin gülüşünü iyileştirmek için birtakım estetik teknikler ve …

  Devamını Oku
  gulus-tasarimi-nedir

  Gülüş Tasarımı Tedavisi

  Gülüş tasarımı diş estetiği alanında kullanılır. Gülüş tasarımı sayesinde hastaların …

  Devamını Oku
  gulus-estetigi-ile-gulus-tasarimi-arasindaki-fark-nedir

  Gülüş Estetiği ile Gülüş Tasarımı Arasındaki Fark Nedir?

  Gülüş estetiği genel olarak tedavi yöntemlerini ifade eder. Gülüş tasarımı ise daha g…

  Devamını Oku
  hollywood-smile-nedir

  Hollywood Smile Nedir?

  Hollywood smile olarak bilinen uygulama, son yıllarda sıkça tercih edilen bir gülüş t…

  Devamını Oku
  dis-kaplama-turleri

  Diş Kaplama Türleri

  Diş kaplama türleri ve diş kaplama işlemi yeterli ağız bakımı sağlanamayan durumlarda…

  Devamını Oku
  lamine-dis-uygulamalari

  Lamine Diş Uygulamaları

  Lamine diş uygulamalarının, estetik diş işlemleri kapsamında önemli bir yeri vardır. …

  Devamını Oku
  dis-hekimliginde-lazer-tedavileri

  Diş Hekimliğinde Lazer Tedavileri

  Diş hekimliğinde lazer tedavileri sıklıkla kullanılmaktadır. Lazer uygulamalar tıp al…

  Devamını Oku
  dis-beyazlatma

  Diş Beyazlatma

  Diş Beyazlatma, dişlerin mevcut renklerinden daha açık renkte bir gülüş yakalamak içi…

  Devamını Oku
  zirkonyum-kaplama

  Zirkonyum Diş Kaplama

  Zirkonyum diş kaplama, zirkonyum dioksit alt yapısına sahip olan porselen diş kaplama…

  Devamını Oku

  Estetik diş hekimliğinde oldukça ön planda bulunan bir kavramdır. Pek çok farklı nedenden dolayı estetik görünümü bozulmuş olan dişlere uygulanmakta olan bir yöntemdir. Dişler ve diş eti hastalıklarının giderilmesi için uygulanmaktadır ve böylelikle hastaların daha estetik bir gülüşe sahip olmalarına olanak sağlanmaktadır.

  Gülüş estetiği Fethiye'de pek çok farklı tedavi yöntemi bulunmaktadır ve bu tedavi yöntemlerinden hastaya uygun olanların kullanılması ile birlikte güzel bir görünüm hedeflenmektedir. Hastaların dişlerinde bulunan çürükler, diş yapısında bulunan bozulmalar, diş etinde bulunan hastalıkların tamamı giderilmekte ve uygulanan işlemlerin tamamı da hastanın yüz yapısına uygun olacak bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Tamamen kişiye özel hazırlanan bir tedavi süreci gerçekleştirilmektedir.

  Gülüş estetiği pek çok kişinin sahip olmak istediği şeylerden biri olarak gözlemlenmektedir. Ağızda bulunan koku, dişlerde eksiklik olması veya renginin daha koyu olması gibi durumlar pek çok kişinin estetik bir gülüşe sahip olmasını engellemektedir. Bu durum ise birçok kişinin kendini kötü hissetmesine ve özgüveninin düşmesine neden olmaktadır.

  Hastaların ağız yapılarında bulunan sorunlar genellikle kolayca fark edilebildiğinden dolayı hastaların öz güveninde düşüş de yaşanmaktadır. Böyle bir durum da ise pek çok kişi gülüş estetiği yaptırmakta ve bununla birlikte oldukça güzel bir gülüş yakalamaktadır. Hastaların dişlerinde, diş etlerinde bulunan sorunların tamamı bu işlemler ile giderilmektedir. Böylelikle hastaların hem sağlıklı hem de estetik bir gülüşe sahip olmaları sağlanmaktadır.

  Estetik olarak bozulan dişlerin yapısını düzeltmek amacı ile uygulanmakta olan bir işlem olarak tanımlanmaktadır. Diş ve çevresinde bulunan dokuların detaylı bir şekilde incelenmesi ile birlikte tüm sorunlar belirlenmekte ve ardından bunlara yönelik bir tedavi planlaması hazırlanmaktadır.

  Hollywood smile olarak da bilinen bu yöntemde yalnızca bir değil birden fazla teknik kullanılmaktadır. Hastanın ağız yapısında bulunmakta olan tüm sorunlar giderilmekte ve böylelikle hastanın çok daha estetik bir görünüm elde etmesine olanak sağlanmaktadır.

  Gülüş Estetiği Nasıl Yapılır?

  Gülüş tasarımı Fethiye sayesinde estetik bir gülüş yakalamak için pek çok farklı yönteme başvurulabilmektedir. İlk olarak hastanın şikayetleri dinlenmektedir. Ardından bazı videolar ve fotoğraflar çekilmektedir. Böylelikle kullanılan yazılım sayesinde hastaya oldukça estetik bir gülüş hazırlanmaktadır. Burada temel amaç hem hastanın ağız sağlığının korunması hem de ağız estetiğinin en iyi hale getirilmesidir.

  Diş yapısı, diş etleri, dudaklar ve yüz arasındaki en iyi ve en doğal uyum bulunmakta ve işlemler buna göre gerçekleştirilmektedir. Böylelikle hem doğal hem de estetik bir görünümün sağlanmasına neden olunmaktadır. Gülüş estetiği içerisinde hastanın durumuna bağlı olarak uygulanabilecek yöntemler arasında şunlar yer almaktadır:

  • Lamina veneer
  • Emax kaplamalar
  • Porselen dolgular
  • Diş beyazlatma
  • Pembe beyaz estetik
  • İmplant
  • Zirkonyum kaplama
  • Ortodontik tedaviler

  Gülüş Estetiği Neden Yapılır?

  İnsanların ağız yapılarında bulunan sorunlar gülüşlerinin güzel olmasının önüne geçebilmektedir. Dişlerde bulunan eksikliler, çürükler, yapısal bozukluklar, diş eti hastalıkları ve daha pek çoğu insanın gülüşünü olumsuz bir şekilde etkilemektedir. Böyle bir durumda ise insanlar kendilerini kötü hissetmekte ve özgüvenlerini kaybedebilmektedir. Aynı zamanda dişlerde ve diş çevresinde bulunan sorunlar hastaların psikolojik anlamda rahatsız hissetmesine de neden olabilmektedir.

  Tüm bu olumsuz durumların giderilmesi amacı ile gülüş estetiğinin uygulandığı bilinmektedir. İşlemin uygulanması ile birlikte hastaların daha iyi bir gülüşe sahip olmalarının yanı sıra daha sağlıklı dişlere de sahip olmaları sağlanmaktadır.

  Birçok kişinin ağız ve diş yapısında sorunlar bulunmaktadır. Bu sorunlar ise hastaların gülüşünün estetiğini bozabilmekte ve farklı sorunlara da neden olabilmektedir. Gülüşün estetiğinin bozulması ise hastaların rahat ve öz güvenli bir şekilde gülememesine neden olmaktadır.

  Dişlerde bulunan problemler gülüş esnasında ortaya çıkmakta ve orantısız, estetik olmayan bir görünüm açığa çıkmaktadır. Böyle bir durumda ise pek çok hasta kendini kötü hissetmektedir. Bundan dolayı da gülüş estetiği yöntemine başvurarak diş ve diş çevresinde bulunan tüm sorunların giderilmesini istemektedir. Bu yöntemde hastanın diş ve diş yapısında bulunan tüm sorunların giderilmesine olanak sağlanmaktadır. Hastaya özel bir tedavi yöntemi uygulanmaktadır.

  gulus-estetigi-neden-yapilir

  gulus-estetigi-nedir

  Gülüş Estetiği Hangi Hastalıklarda Yapılır?

  Estetik ve güzel bir gülüş kişinin kendini daha iyi ve daha öz güvenli hissetmesini sağlamaktadır. Ancak pek çok insan dişinde ve diş etlerinde bulunan sorunlar nedeni ile estetik bir gülüşe sahip olamamaktadır. Böyle bir durumda da devreye gülüş estetiğinin girdiği görülmektedir. Bu yöntem ile birlikte hastaların daha iyi bir gülüşe sahip olmalarına olanak sağlanmaktadır. Bu yöntem ile birlikte şu sorunlar ortadan kaldırılmaktadır:

  • Diş etinde şekil bozuklukları ve boy farkları
  • Diş rengindeki farklılıklar, istenmeyen diş renkleri
  • Dişlerin dizilimi ile ilgili bozukluklar
  • Dişlerin arasında bulunan boşluklar
  • Ağzın belirli kısımlarında bulunan diş eksiklikleri
  • Kırık ya da çatlak olan dişler

  Gülüş Estetiği Kimlere Yapılır?

  Genellikle dişlerinde ya da diş etlerinde sorun bulunan kişiler için uygun görülmekte olan bir işlemdir. Ancak isteyen herkese uygulanabilmektedir. Eğer hastanın çene gelişimi tamamlanmış ise bu yönteme başvurabilmektedir. Genellikle dişlerde ve diş etlerinde bulunan sorunlar pek çok hastanın hayat kalitesinin düşmesine, olumsuz durumlar yaşamasına, kendini kötü hissetmesine neden olabilmektedir. Ancak estetik gülüş ile birlikte dişlerde bulunan tüm sorunlar giderilmekte ve böylelikle hastaların hayat kalitelerinin artmasına olanak sağlanmaktadır.

  Daha estetik gülüşün elde edilmesi ile birlikte pek çok hastanın kendini daha iyi hissettiği ve gülmekten çekinmediği gözlemlenmektedir.

  Hastanın hem daha sağlıklı hem de daha estetik bir gülüşe sahip olması için uygulanmakta olan gülüş estetiği Fethiye, pek çok kişiye uygulanabilmektedir. Oldukça sık tercih edilen bu işlemler genellikle şu kişilere yapılmaktadır:

  • Diş diziliminde çapraşıklık olanlar
  • Dişlerinde anormal renklenme ve lekelenme olanlar
  • Dişlerinin boylarında düzensizlik olanlar ve bu nedenle kötü bir görünüme sahip olanlar
  • Diş etlerinin görünümü ile ilgili sorunu bulunanlar
  • Eksik dişleri bulunanlar
  • Diş ve diş etleri arasında orantısızlık olanlar
  • Diğer

  Genel olarak diş ve diş çevresi etrafında sorun bulunan ve çene gelişimini tamamlamış olan herkese uygulanabilmekte olduğu söylenebilmektedir. Yalnızca estetik amaçlı uygulanabilmektedir.

  gulus-estetigi-fiyatlari

  gulus-estetigi-kimlere-yapilir

  Gülüş Estetiği Fiyatları Ne Kadardır?

  Gülüş estetiği fiyatları Fethiye için öncelikle hastanın ağız yapısının detaylı bir şekilde kontrol edilmesi ve hangi işlemlerin uygulanacağının belirlenmesi gerekmektedir. Çünkü her hastanın dişlerinde veya diş etlerinde bulunan sorunlar birbirinden farklıdır. Hastanın ağzında buluna tüm sorunlar belirlendikten sonra bunların giderilmesi için hangi yöntemlere başvurulacağı da belirlenmektedir. Böylelikle daha doğru sonuçların elde edilmesine neden olunmaktadır.

  Hastaların ağızlarında bulunan sorunlar birbirinden farklı olduğundan dolayı her hastaya farklı tedavilerin uygulanmasına gerek duyulabilmektedir. Böyle bir durumda da her hastaya uygulanacak yöntemin fiyatlarında değişimler meydana gelmektedir. Kısacası fiyatların belirlenebilmesi için öncelikle hastanın ağız yapısında bulunan sorunların ve bunlara uygulanacak olan tedavilerin netleştirilmesi gerekmektedir.